Loading…

Boshnjakët kërkojnë kushte në këmbim të votës për krijimin e Qeverisë

  • 28/07/2017 | 22:42

Boshnjakët kërkojnë kushte në këmbim të votës për krijimin e Qeverisë

Kushte në këmbim të votave të përfaqësuesve të komunitetit boshnjak në Kosovë janë bërë të ditura nga vetë këta të fundit.


Deputetja e këtij komuniteti Emilija Rexhepi nuk ka përmendur nëse do të votojnë ose jo për PAN-in, por ka thënë se çfarë duhet bërë për të marrë votën e tyre, raporton KTV.

“Sa i përket subjektit tonë politik, ne kemi kërkesat tona e ato janë: punësime të komunitetit tonë në institucionet publike të Kosovës, procesi i decentralizimit të Komunës së Reçanit dhe investime kapitale në pjesët ku jetojnë boshnjakët”, ka thënë deputetja Rexhepi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë