Loading…

Bora mbulon një qytet shqiptar, shkon deri në 40 cm

  • 18/11/2018 | 11:40

Bora mbulon një qytet shqiptar, shkon deri në 40 cm

Prej dy ditësh kanë nisur reshjet e dëborës në qarkun e Korçës.

Raportohet se trashësia e borës në Dardhë të ketë arritur deri në 40 centimetra.

Reshje dëbore ka pasur edhe në Voskopojë e Kapshticë, ku trashësia ka arritur në 10 cm.

Rruga e Dardhës aktualisht është e kalueshme vetëm me zinxhirë. Ndërkohë në akset e tjera nuk raportohen probleme në këtë qytet.

“Pas reshjeve të dëborës, Autoriteti Rrugor Shqiptar inspekton punimet e mirëmbajtjes dimërore në akset rrugore të qarkut Korçë dhe ka pastruar rrugën në zonat turistike në Dardhë dhe Voskopojë.

Gjatë inspektimit u konstatua se gjendja e akseve rrugore ishte optimale dhe kontraktorët e mirëmbajtjes janë në gadishmëri

Udhëtoni të sigurt”, bën me dije autoriteti Rrugor Shqiptar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë