Loading…

Bono zbulon se ka një vëlla tjetër

  • 26/06/2022 | 23:59

Bono zbulon se ka një vëlla tjetër

Bono, këngëtari i grupit irlandez të rokut U2, ka zbuluar se ka një vëlla tjetër, për të cilin nuk e dinte se ekzistonte për dekada të tëra, shkruan BBC të dielën.


“Unë kam një vëlla tjetër, të cilin e dua dhe e adhuroj, të cilin nuk e dija se e kisha,” tha Bono në Desert Island Discs në BBC Radio 4.

Këngëtari tha se mësoi për gjysmë-vëllain e tij në vitin 2000, duke shtuar se ai “u pajtua” me të.

Bono i tha prezantuesit se nëna e tij Iris, e cila vdiq në vitin 1974, nuk e dinte që burri i saj kishte një fëmijë me një grua tjetër.

“Është një familje shumë e ngushtë dhe kuptova se babai im ka një miqësi të thellë me atë grua të bukur… dhe më pas ata lindën një fëmijë. Dhe e gjithë kjo u mbajt sekret,” tha Bono.

Pasi Bono e zbuloi, ai foli me babanë e tij Bob para vdekjes së tij më 2001.

“E pyeta nëse e donte mamanë time dhe ai tha ‘po’, kujton Bono.

“Unë thashë: “Atëherë si mund të ndodhte kjo?” Dhe babai im u përgjigj: “Mund të ishte.”

Ai nuk kërkoi falje, thjesht deklaroi, “dhe u pajtova me të”, përfundoi Bono.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë