Loading…

Bombë e pashpërthyer në veri të Mitrovicës

  • 07/02/2017 | 12:23

Bombë e pashpërthyer në veri të Mitrovicës
Foto ilustruese

Në oborrin e kompanisë së ujësjellësit në veri të Mitrovicës Policia ka marrë informacion se është gjetur një bombë e pashpërthyer.


Këtë për gazetametro.net e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për këtë rajon, Besim Hoti, i cili shpjegon se bomba ka qenë pa siguresë apo mbrojtëse.

Hoti duke folur për rastin tha për Gazeta Metro, se bomba nuk është vendosur sot.

“Fatmirësisht ajo nuk ka shpërthyer. Nuk është e freskët, pra nuk është hedhur  sot ose dje. Besohet se kjo është hedhur kohë më herët, por tash është identifikuar”, shpjegon Hoti.

Ndërsa, tregoi se nuk lidhet me çfarëdolloj ngjarje të fundit që po zhvillohen në atë pjesë të vendit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë