Loading…

Bllokohet rruga Mirushë-Gurbardh

  • 12/11/2016 | 20:38

Bllokohet rruga Mirushë-Gurbardh

Për shkak të reshjeve të pandërprera të shiut gjatë tërë ditës së sotme është bllokuar rruga nga Mirusha drejt fshatit Gurbardh, pasi uji ka mbuluar urën mbi liqenin e Mirushës.

Policia e Kosovës ka marrë masat e nevojshme për të evituar aksidentet duke vendosur shirita përgjatë rrugës Mirushë-Gurbardh.

Sipas drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Malishevës, situata është nën kontroll pasi të gjitha ekipet e emergjencës janë në gatishmëri, raporton rilindjashqiptare.

b2369d_6c5d1e52806e4e6b97dc0929b2784e2f-mv2

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë