Loading…

Bllokohen rrugët në Graçanicë për Vidovdan

  • 28/06/2022 | 09:58

Bllokohen rrugët në Graçanicë për Vidovdan

Sot serbët festojnë Vidovdani, që lidhet me përkujtimin e Betejës së Kosovës, të cilën ata e shohin si një fitore të tyre.


Në Graçanicë sot do të mbahet liturgji për nder të kësaj feste, andaj policia ka bllokuar disa rrugë, në mënyrë që kjo fetë të zhvillohet pa incidente, njofton Klankosova.tv

Policia më herët ka dalë me planin e saj operativ, ku njoftoi se gjatë zhvillimit të festës do të ketë ndërprerje të përkohshme të rrugëve, andaj këshillon që të përdoren rrugë alternative për qarkullim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë