Loading…

Blinken ia tregon rrugën Lavrovit: Ia jep vetëm dy opsione për situatën me Ukrainën

  • 21/01/2022 | 18:40

Blinken ia tregon rrugën Lavrovit: Ia jep vetëm dy opsione për situatën me Ukrainën

Departamenti i Shtetit Amerikan ka lëshuar edhe një njoftim tjetër të shkurtër referuar situatës së krijuar për raportet mes Ukrainës dhe Rusisë.


Ndërsa citojnë sekretarin amerikan Antony Blinken, në facebook, tregohet se si në takim ky i fundit, i prerë, i ka ofruar dy opsione Rusisë, përmes ministrit të saj të Jashtëm, Sergey Lavrov.

”Sekretari Blinken: Në takimin tim me ministrin e Jashtëm Lavrov, sot, theksova se Rusia ka dy zgjedhje: Diplomaci dhe depërshkallëzim ose kosto masive për Rusinë. Preferenca jonë e fortë është të ndjekim rrugën e diplomacisë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë