Loading…

Blindohet Veriu: Pamje nga aksioni i madh i Njësisë Speciale të Kosovës

  • 16/10/2019 | 08:33

Blindohet Veriu: Pamje nga aksioni i madh i Njësisë Speciale të Kosovës

Njësia Speciale e Kosovës ka realizuar një tjetër aksion në Veri të vendit në lidhje me autorët e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanovic, shkruan Gazeta Metro.

Njësia Speciale ka arritur ta arreston zyrtarin e lartë të Policisë së Kosovës në Veri të Mitrovicës, Rade Basara, i cili është njëri nga personat i cili ka marrë pjesë në organizimin e vrasjes së Ivanovicit.

Jo vetëm Basara, Policia ka kapur edhe një person tjetër të cilit nuk ju është bërë i ditur emri, kurse nuk është arritur të arrestohet edhe zyrtari tjetër i lartë, i cili është shef i Operativës, Zhelko Bojic.

Në këtë aksion kanë marrë pjesë 100 policë, sipas Prokurorit special Sylë Hoxha, dyshohen për krim të organizuar, pjesëmarrje në fshehjen e provave dhe veprimtarive tjera që kanë të bëjnë me vrasjen e Oliver Ivanovicit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë