Loading…

Bleu Toyota me para të kursyera (Foto)

  • 26/11/2016 | 11:20

Bleu Toyota me para të kursyera (Foto)

Burri i njohur vetëm si Gou nga Zhengzhou i Kinës, e ka blerë një veturë me para të ima, që i kishte kursyer për vite të tëra.

Shitësi i luleve, ishte marrë vesh me pronarët e garazhës, që të paguaj në këtë formë, në këmbim të një Toyota Prado.

Ai ka shkuar me mbi 100 mijë youan, teksa të gjitha monedhat ishin nga dhjetë deri në 50 cent. Në mesin e parave, kishte edhe bankënota letre, por që nuk vlejnë më shumë se një youan.

Punonjësit nuk kanë humbur kohë dhe ia kanë filluar menjëherë të numërojnë sasinë enorme të parave.

Pas 12 orësh, ata kanë arritur në shumën që duhej për të shitur makinën.

bleu-toyota-duke-paguar-teresisht-me-para-te-ima-foto-4 bleu-toyota-duke-paguar-teresisht-me-para-te-ima-foto-3

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë