Loading…

Blerim Vela largohet nga pozita e shefit të stafit të presidentes, Osmani ia pranon dorëheqjen

  • 30/11/2023 | 12:30

Blerim Vela largohet nga pozita e shefit të stafit të presidentes, Osmani ia pranon dorëheqjen

Blerim Vela nuk do të jetë më shef i stafit të presidentes Vjosa Osmani.


Demokracia.com ka siguruar vendimin e presidentes Osmani, ku konfirmohet largimi i tij.

Vela ishte emëruar shef i stafit të presidentes Osmani tre vite më parë.

Kujtojmë se në fillim të këtij muaji, u kërkua shkarkimi i tij, pasi i njëjti ofendoi rëndë gazetarin kosovar në pension, Fahri Musliu pasi tha se “është babai i Aleksander Vucicit”.

Shefi i stafit të presidentes Osmani i ka thënë Vuçiqit se duhet ta bëjë testin e poligrafit dhe analizat e ADN-së”.

Vela ka thënë se një gjë të tillë Vuçiq duhet ta bëjë bashkë me Fahri Musliun.

“Aco, është e kotë pa poligraf dhe analiza të ADN-së. Ti dhe Fahriu bashkë”, ka shkruar Vela.

Ndërkohë presidenti serb ka Vuçiq ka publikuar një video në Instagram, ku shihet bashkë me babain e tij, e ku iu jep përgjigje edhe raportimeve të shumta nëpër media.

Megjithatë, ende nuk dihet arsyeja e saktë e largimit të tij nga kjo pozitë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë