Loading…

Blerësve të biletave të lojërave Olimpike u janë vjedhur fjalëkalimet dhe shpërndarë në internet

  • 21/07/2021 | 19:10

Blerësve të biletave të lojërave Olimpike u janë vjedhur fjalëkalimet dhe shpërndarë në internet

Emri i shfrytëzuesve dhe fjalëkalimet e të gjithë atyre që kanë blerë bileta për Lojërat Olimpike dhe Paralimpike në internet u janë vjedhur nga hakerë dhe shpërndarë në internet, transmeton  Gazeta Metro.


Emri i shfrytëzuesve dhe fjalëkalimet e të gjithë atyre që kanë blerë bileta për Lojërat Olimpike dhe Paralimpike në internet u janë vjedhur nga hakerë dhe shpërndarë në internet ka raportuar Kyodo News të mërkurën duke cituar zyrtarë qeveritarë japonezë.

Ata kanë shtuar se organizatorët po hetojnë çështjen.

Më parë ishte raportuar se organizatorët e Lojërave Olimpike për shkak të pandemisë Covid-19 nuk kanë përjashtuar mundësinë e anulimit të lojërave në Tokio./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë