Loading…

Biznesmenin shqiptar e përgjakin në vend publik: Porosi nga prokurori

  • 28/03/2018 | 19:16

Biznesmenin shqiptar e përgjakin në vend publik: Porosi nga prokurori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë ditën e sotme, ku një 43-vjeçar është  masakruar në portin e qytetit bregdetar.


Altin Kaçaj, u sulmua nga persona ende të paidentifikuar, të cilët e goditën pa pushim prapa kokës, me mjete të rënda.

Në një prononcim për “JOQ.al” pronari i një kompanie autobusësh shprehet se u dërgua për mjekim në spital, por se nuk ndjehej i sigurt atje dhe ka vendosur të qëndrojë në shtëpi

Në një deklaratë të bujshme ai shprehet se e di me siguri se kush fshihet pas këtij sulmi brutal, duke, dhënë emrin e një prokurori jo pak të njohur për mediat.

Sipas Altinit, kjo nuk është hera e parë që prokurori i rrethit të Vlorës,  Aurel Zarka, tenton ta sulmojë, për shkak të  konflikteve të hapura mes tyre.

“Mendoj se fshihet prokurori i rrethit të Vlorës Aurel Zarka. Më të kam konflikte të hapura, më ka sekuestruar makinën, më ka futur në burg, E kam denoncuar tek “STOP” rreth një muaj më parë”, tha ai, duke theksuar se ka kërkuar urdhër mbrojtjeje.

“E ka bërë për t’u hakmarrë. Më kanë goditur nga mbrapa dhe kam rënë në shesh. E denoncova në polici dhe sapo kërkova urdhër mbrojtjeje por askush s’më erdhi në ndihmë. Ika edhe nga spitali asi nuk ndjehesha i sigurt atje, tani jam në shtëpinë time. Për këtë sulm do tí drejtohem Prokurorisë së Krimeve të Rënda”, deklaroi biznesmeni 43 vjeç.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë