Loading…

‘Bisha’ Ilir Latifi: Momenti kur e mposhtë bokserin Tanner Boser

  • 06/06/2021 | 09:51

‘Bisha’ Ilir Latifi: Momenti kur e mposhtë bokserin Tanner Boser

Boksieri shqiptar, Ilir Latifi është rikthyer me fitore në UFC.


Ai e mundi Tanner Boserin në eventin e UFC që po mbahet në Las Vegas.

Pas tri raundeve, nuk pati nokaut dhe vendimi për fituesin i takoi gjyqtarëve.

Ata me vendim të ndarë shpallën Latifin fitues të duelit. Dy prej tyre ia dhanë pikët Latifit, kurse një Boserit.

Latifi arriti ta rrëzojë Boserin në raundin e fundit dhe nuk e lëshoi deri në fund të meçit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë