Loading…

Bisedimet me Serbinë ua solli kodin telefonik Kosovës

  • 02/02/2017 | 14:38

Bisedimet me Serbinë ua solli kodin telefonik Kosovës

Nisjen e operimit të kodit të ri telefonik +383, që ka nisur sot e ka përshëndetur edhe Komisionari Evropian Johannes Hahn.


Përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Tëitter, Hahn thotë se kjo u arrit si rezultat i bisedimeve të Kosovës me Serbinë, i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.

“Mirëpres thirrjen e parë të Kosovës me kodin e saj telefonik +383. Kjo tregon se dialogu Serbi – Kosovës po jep rezultate, hap pas hapi”, shkruan Hahn në këtë rrjet social./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë