Loading…

Biseda Rama dhe Biden që mori vëmendje në NATO: Ja çfarë i tha Presidenti amerikan kryeministrit shqiptar

  • 29/06/2022 | 19:55

Biseda Rama dhe Biden që mori vëmendje në NATO: Ja çfarë i tha Presidenti amerikan kryeministrit shqiptar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po merr pjesë në Samitin e NATO’s në Madrid ndërsa ka pasur rastin të zhvilloj biseda me lider botërorë, ndër ta edhe presidentin i vendit me të fuqishëm në botë, Joe Biden. Rama ka treguar se cila ka qenë biseda me presidentin amerikan, shkruan Gazeta Metro.


Rama ka thënë se me presidentin Biden kanë diskutuar për rendësin dhe rolin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit e në NATO, për çka Biden ka pasur fjalë të mira.

Gjithashtu Rama ka bërë të ditur për interesimin e Biden për të organizuar diçka bashkërisht me rastin e 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike të Shqipëri-SHBA.

“Dëgjova nga Presindenti Joe Biden fjalët më të mira për Shqipërinë dhe rolin e saj në Këshillin e Sigurimit e në NATO, si edhe shprehjen e dëshirës së tij për të organizuar diçka bashkarisht me rastin e 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike të Shqipëri-SHBA”, ka shkruar Rama.

 

Rama në Samitin e NATO’s: Kosova të ftohet menjëherë në mekanizmin e Partneritetit për Paqe

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë