Loading…

Bilanci i ndeshjeve mes Turqisë dhe Italisë, në histori të Kampionateve Evropiane

  • 11/06/2021 | 18:05

Bilanci i ndeshjeve mes Turqisë dhe Italisë, në histori të Kampionateve Evropiane

Turqia dhe Italia, sonte përballen në ndeshjen hapëse të “Euro 2020” nga ora 21:00.


Kombëtarja e Turqisë dhe Italisë, sonte fillojnë aventurën në “Euro 2020”, me ndeshjen që zhvillohet në “Stadio Olimpico” të Romës nga ora 21:00, raporton lajmi.net.

Këto dy kombëtare janë ballafaquar tri herë në histori të Kampionateve Evropiane përfshirë fazën e kualifikimeve, me “Azzurët” që kanë fituar të gjitha përballjet ndaj Turqëve.

Italia 6 – 0 Turqia, në vitin 1962

Turqia 0 – 1 Italia, në vitin 1963

Turqia 1- 2 Italia, në vitin 2000 .

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë