Loading…

Big Mama merr një çmim shumë të rëndësishëm në Turqi: Nuk mund të jem më e lumtur

  • 28/10/2021 | 16:16

Big Mama merr një çmim shumë të rëndësishëm në Turqi: Nuk mund të jem më e lumtur

Artistja e njohur shqiptare, Big Mama ka triumfuar në një ndër evenimentet ku përzgjidhen më të mirët në Ballkan. Ajo është vlerësuar me çmimin presigjioz, si këngëtarja më e mirë shqiptare në “Best Rumeli 2021”.


Ky eveniment kaq i rëndësishëm është mbajtur në Turqi dhe është organizuar nga Federata e Shoqatave Ballkanike Rumeli, ku të pranishëm ishin mjaft emra të njohur të skenës dhe ekranit si dhe ata nga bota e politikës, artit, sportit dhe shkencës.

Ju njohim me listën e plotë të fituesve:

Artisti më i mirë – Muammer Ketencioglu
Artisti më i mirë rumelian – Rumeli Dogan
Producenti më i mirë në një radio – Hopsa Ayhan
Transmetuesi më i mirë i Radios Kombëtare – Emre Mutlu
Aktorja më e mirë – Demet Evgar
Aktori më i mirë – Can Nergis
Gazetari më i mirë – Yalçin Bayar
Artistja më e mirë femër – Gulçin Ergu
Artisti më i mirë mashkull – Ozgun Ugurlu
Shkrimtari më i mirë – Alev Alatli
Programuesi më i mirë televiziv – Güneri Cıvaoğlu
Atletja më e mirë – Melih Mahmutoğlu
Kreatorja më e mirë – Perihan Aki
Filmi më i mirë – Annemin Yarasi
Skenaristi më i mirë – Gani Mujde
Artistja më e mirë maqedone – Elena Ristevska
Artistja më e mirë boshnjake – Hanka Paldum
Artistja më e mirë shqiptare – Big Mama

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë