Loading…

Bie numri i aksidenteve me fatalitet në Prishtinë, Musliu: Efekt i masave tona të sigurisë

  • 27/01/2023 | 21:57

Bie numri i aksidenteve me fatalitet në Prishtinë, Musliu: Efekt i masave tona të sigurisë

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka dhënë lajmin e mirë se në kryeqytet është ulur numri i aksidenteve me fatalitet.


Ai në një postim në Facebook këtë ia atribuon faktit se qeverisja aktuale në Prishtinë është angazhuar në vendosjen e sinjalizimit vertikal dhe horizontal, shenjëzimin, pengesat në rrugë, pajisje led dhe laser në vendkalimet e këmbësorëve si dhe në udhëkryqe.

“Të gjitha elementet e sigurisë, të cilat i kemi vendos në komunikacion, kanë rezultuar të jenë produktive, pasi që në vitin 2022, statistikat janë më të ulëta në aksidente fatale, krahasuar me vitin paraprak në territorin e Kryeqytetit”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Sot, më shumë se kurrë, po ndihem i lumtur e krenar, të ndaj me ju lajmin për uljen e numrit të aksidenteve me fatalitet në Kryeqytet.

Lajm ky që tregon se puna,vullneti e angazhimi një vjeçar, po na shpërblehet.

Për të krijuar siguri për të gjithë qytetarët, në shumë lagje, rrugë dhe fshatra kemi vendos sinjalizim horizontal dhe vertikal, shënjëzim, pengesa në rrugë, rrethoja, pajisje led dhe laser në vendkalimet e këmbësorëve dhe në udhëkryqe.

Të gjitha elementet e sigurisë, të cilat i kemi vendos në komunikacion, kanë rezultuar të jenë produktive, pasi që në vitin 2022, statistikat janë më të ulëta në aksidente fatale, krahasuar me vitin paraprak në territorin e Kryeqytetit.

Viti 2021 – 8

Viti 2022 -4.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë