Loading…

Bie dëshira suedeze për Volvo’në

  • 13/01/2017 | 23:07

Bie dëshira suedeze për Volvo’në

Edhe pse Volvo, prodhohet në Suedi dhe cilësohet ndër  makinat më të mira, suedezët kanë vendosur të ndryshojnë markën. Sipas BBC, Volvo nuk është  makina më e shitur në Suedi për vitin 2016,transmeton Gazeta Metro.


Ky është viti i parë për më tepër se gjysmë që ka ndodhur diçka e tillë.

Sipas shoqatës së prodhuesve të makinave në vitin që mbeti pas është Volkswagen Golf që prinë.

Golf me 5.9 për qind të makinave të blerë në këtë shtet pozicionet pra e para, ndjekur nga Volvo me 5.7 për qind, shpërndarë në tri modele.

Hera e parë që Volvo nuk ka qenë në krye është viti 1962, kur Volkswagen Beetle zinte vendin e parë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë