Loading…

Biden pas takimit me Scholz: Të qëndrojnë të bashkuar, NATO dhe G7 nuk do të ndahen asnjëherë

  • 26/06/2022 | 12:31

Biden pas takimit me Scholz: Të qëndrojnë të bashkuar, NATO dhe G7 nuk do të ndahen asnjëherë

Presidenti amerikan Joe Biden është shprehur ditën e sotme se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit të Ukrainës.


“Duhet të qëndrojmë të bashkuar”, i tha Biden kancelarit gjerman Olaf Scholz në një mbledhje të mbajtur më herët gjatë ditës, para nisjes së punimeve të samitit të G7.

“Putini ka llogaritur që nga fillimi, se në një farë mënyre NATO dhe G7 do të ndahej dhe… por ne nuk e kemi bërë dhe nuk do ta bëjmë ndonjëherë.”

Biden theksoi se Perëndimi nuk mund ta lejojë Putinin t’ia hedhë dhe se s’mund të lihet lufta të vijojë të mbajë formën që ka marrë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë