Loading…

Biden i jep lamtumirën Bob Dole: Ai ishte një njeri që amerikanët e admirojnë

  • 05/12/2021 | 23:58

Biden i jep lamtumirën Bob Dole: Ai ishte një njeri që amerikanët e admirojnë

Ish-senatori republikan, kandidati i shumëfishtë presidencial, heroi i Luftës së Dytë Botërore dhe miku i madh i shqiptarëve, Robert Bob Dole ka ndërruar jetë sot në moshën 98-vjeçare.


Lajmi për vdekjen e tij shkaktoi shumë reagime dhe u shpreh edhe presidenti amerikan Joe Biden.

“Bob Dole ishte një njeri që amerikanët e admirojnë. Ai kishte një ndjenjë të pagabueshme ndershmërie dhe nderi. Zoti e bekoftë dhe populli ynë u mbështettë gjithmonë në trashëgiminë e tij të mirësjelljes, dinjitetit, humorit të mirë dhe patriotizmit”, shkroi Biden në Twitter.

Robert Dole ndërroi sot jetë në moshën 98-vjeçare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë