Loading…

Biden dhe Erdogan shihen të relaksuar para Samitit të NATO’s

  • 29/06/2022 | 11:07

Biden dhe Erdogan shihen të relaksuar para Samitit të NATO’s

Samiti i NATO-s që po mbahet në Madrid të Spanjës do t’i zhvillojë punimet sot dhe nesër. Në Samit do të marrin pjesë të gjithë liderët e Aleancës Veri Atlantike, përfshirë edhe presidentin e ShBA-së, Joe Biden.


Shefi i Shtëpisë së Bardhë është parë në disponim të mirë duke biseduar me presidentin e Turqisë, Recep Erdogan dhe kryeministrin britanik Boris Johnson.

Në Samit do të flasë edhe presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Erdogan insiston që Suedia dhe Finlanda të mos i bashkohen NATO-s, pasi sipas tij dy shtetet po strehojnë zyrtarë dhe anëtarë të Partisë Punëtore të Kurdistanit, parti kjo që është në listën e organizatave terroriste nga Turqia.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë