Loading…

Biblioteka e Fierit do të mbajë emrin e shkrimtarit të madh (Foto)

  • 15/02/2017 | 10:42

Biblioteka e Fierit do të mbajë emrin e shkrimtarit të madh (Foto)

Këshilli Bashkiak i Fierit ka vendosur të nderojë shkrimtarin e madh Dritëro Agolli me titullin “Qytetar Nderi”


Mësohet se anëtarët kanë votuar për të nderuar figurën e madhe të letrave shqipe. Veç këtij nderimi ndaj tij, bëhet e ditur se edhe Biblioteka e qytetit të Fierit do të mbajë emrin e tij.

57_big

Poeti, romancieri, dramaturgu, publicisti Dritëro Agolli, ndërroi jetë në moshën 85-vjeçare pasditen e 3 shkurtit, disa ditë pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të tij për shkak të komplikacioneve të shumta në mushkëri, sëmundje që e vuante prej rreth 20 vitesh. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë