Loading…

Besian Mustafa: Arsimi në qeverisjen e LDK’së është shtylla kryesore

  • 30/09/2019 | 11:51

Besian Mustafa: Arsimi në qeverisjen e LDK’së është shtylla kryesore

Kadidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Besian Mustafa, i cili ka kandidon me numër 7 në listën për deputet, ka deklaruar se arsimi është shtylla kryesore për qeverisjen e LDK-së, transmeton Gazeta Metro.

Sipas tij, si e tillë ajo do të shndërrohet edhe në shtyllë të zhvillimit dhe punësimit në vend.

“Arsimi për qevisjen e LDK-së është shtyllë kryesore dhe si i tillë do të shndërrohet në shtyllë të zhvillimit dhe punësimit”, tha Mustafa.

Mustafa gjatë aktivitetete në këto ditë të fushatës ka marrë mbështetjen e qytetarëve nga shumë vende si Mitrovica, Vushtrria, Prishtina dhe nga fshatrat e Llapit e Gollakut./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë