Loading…

Berisha i përgjigjet Bajqinovcit: PDK’ja me Listën Serbe?! Ti duhesh me fol serbisht prej sot

  • 18/01/2022 | 23:31

Berisha i përgjigjet Bajqinovcit: PDK’ja me Listën Serbe?! Ti duhesh me fol serbisht prej sot

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së) Hisen Berisha, i është përgjigjur deputetit të VV’së, Mefail Bajqinovci, ku ka thënë se ky i fundit duhet të flasë serbisht nga sot, transmeton Gazeta Metro.


Gazetari në T7 e përmendi në emision se Bajqinovci ka thënë se PDK-ja u pozicionua bashkë me Listën Serbe.

“Bajqinovci tha me këtë rast PDK-ja është pozicionuar me Srbska Listën”, tha Jupolli.

E me habi dhe i çuditur, ish-komandanti i UÇK-së, tha se Bajqonivcoi duhet të flasë serbisht nga sot.

“Me Srbska Listën?! PDK-ja?! Ish-luftëtarët e UCK-së?! Hisen Berisha?!”, pyeti i çuditur Berisha.

“M’i thanë Bajqinovcit ‘Ti duhet me fol serbisht prej sotit’. Hisen Berisha qenka pozicionuar me Listën Serbe?”, ka thënë Berisha.

“Kujt ia mbush mendjen se Hisen Berisha është pozicionuar me Listën Serbe?”, vazhdoi Berisha.

Për t’u sqaruar, Berisha u pyet pse nuk PDK-ja nuk shkoi në seancën ku u miratua rezoluta kundër mbajtjes së referendumit serb në Kosovë.

“Sepse ishte e panevojshme. Ishte lojë dhe spektakël. Ishte një pasiguri e kryeministrit me marr vendime dhe me zbatu kushtetutën. Nëse diçka konsiderohet e jashtëligjshme, për këtë çështje është e thirrur qeveria sepse i ka të gjitha mekanizmat”, u përgjigj Berisha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë