Loading…

Beqiri: Shpend Ahmeti s’do të jetë më kryetar i Prishtinës

  • 05/05/2017 | 18:21

Beqiri: Shpend Ahmeti s’do të jetë më kryetar i Prishtinës

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri nuk ka dashur të komentojë nëse ai do të jetë kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës.


Por Beqiri në Info Magazine të Klan Kosovës është shprehur i bindur se LDK do ta rimarrë Prishtinën, dhe se kryetari aktual, Shpend Ahmeti nga Lëvizha Vetëvendosja nuk do të jetë më kryetar i kryeqytetit.

“Ne tash jemi duke biseduar për zgjedhjet nacionale, ne jemi të gatshëm edhe për njërën edhe për tjetrën. Si LDK jemi të gatshëm ta fitojmë Prishtinën”.

“Ne do të marrim qëndrimin e degëve të Prishtinës, unë jam këtu, LDK këtu, mendoj se do t’i fitojmë zgjedhjet. LDK do ta mundë Vetëvendosjen dhe Shpend Ahmeti nuk do të jetë më kryetar i Prishtinës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë