Loading…

Beqiri lavdëron institucionet e Kosovës për ndalimin e trenit

  • 14/01/2017 | 20:54

Beqiri lavdëron institucionet e Kosovës për ndalimin e trenit

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri në një postim në Facebook ka thënë se institucionet e Kosovës treguan nivelin e lartë të përgjegjësisë në mbrojtjen e kushtetutshmërisë.


Këtë koment ai e bëri pasi Qeveria e Kosovës, përmes një vendimi të marrë në bashkëpunim me institucionet tjera shtetërore, ndaloi hyrjen e trenit serb në territorin e Kosovës.:

“Institucionet e Kosovës treguan nivelin e lartë të përgjegjësisë në mbrojtjen e Kushtetutshmerisë, ligjshmerisë, sovranitetit dhe integritetit të vendit”, ka thënë Beqiri.

“Treni i tillë politikë,treni i agresionit ndaj Shtetit të Kosovës, nuk mund dhe nuk duhet të shkel në tokën e Kosovës. Përgëzoj Qeverinë e Republikës së Kosovës, ministrit përkatëse. Policia e Kosovës meriton respekt, falënderim dhe përkrahje për vendosmërinë dhe punën e bërë, jo vetëm me këtë rast. Jemi shtet i pëlqen apo jo Serbisë. Krenar me Policinë e Kosovës, ka shkruar Beqiri në Facebook./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë