Loading…

Beogradi po shantazhon serbët që mendojnë ndryshe

  • 25/04/2019 | 14:24

Beogradi po shantazhon serbët që mendojnë ndryshe

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar pas ndalimit të pjesëtarit të Partisë Liberale Srdjan Jovanovic në pikë kalimin kufitar Dheu i Bardhë.


Hoxhaj ka dënuar keqtrajtimin që po i bëhet serbëve të Kosovës, duke thënë që është pjesë e planit për t’i shantazhuar ata që mendojnë ndryshe nga Beogradi.

“Keqtrajtimi i serbëve të Kosovës, është pjesë e planit të Serbisë për shantazhimin e atyre që mendojnë ndryshe nga Beogradi. Edhe sot, Srdjan Jovanovic i Partisë Liberale po mbahet dhe merret në pyetje pa asnjë arsye nga policia serbe”, ka shkruar Hoxhaj në Twitter.

Ai ka thënë se veprime të tilla janë të papranueshme dhe duhen dënuar nga Bashkimi Evropian.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë