Loading…

Beogradi kërkon zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit

  • 08/05/2017 | 14:13

Beogradi kërkon zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Duric, u takua sot me shefin e Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Zahir Tanin.


Me këtë rast, ai tha se Beogradi dëshiron zbatimin e plotë të marrëveshjeve të arritura në Bruksel, veçanërisht ato që lidhen me Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe.

Gjuriq dhe Tanin diskutuar për situatën politike dhe atë të sigurisë në Kosovë dhe perspektivat e dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës, raporton agjencia serbe e lajmeve “Tanjug”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë