Loading…

Bekim Jashari me reagim emocional pas emërimit të Bashkim Jasharit si komandant i FSK-së

  • 30/11/2021 | 11:48

Bekim Jashari me reagim emocional pas emërimit të Bashkim Jasharit si komandant i FSK-së

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), është i biri i Rifat Jasharit.


Bashkim Jashari sot u emërua komandant i ri i FSK-së nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Për emërimin e tij i menjëhershëm ka qenë reagimi i Bekim Jasharit, djali të axhës së Bashkimit.

Jashari ka shkruar se Bashkimi si në luftë kara Adem, Hamëz e Shaban Jasharit edhe në paqe do të vazhdoj rrugën duke kontribuar në fuqizimin e ushtrisë dhe integrimin e saj në mekanizmat ndërkombëtar.

“Gjenerali nga familja jonë, nipi i Komandantit Legjendar Adem Jashari, Bashkim Rifat Jashari, sot është emëruar Komandant i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ushtrisë tonë të ndërtuar mbi rrugën e trasuar nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës. Bashkimi ashtu si në luftë krah balit Adem, babushit Hamëzes e babës Shaban, edhe sot në paqe do të vazhdoj rrugën e tyre, duke kontribuar në fuqizimin e ushtrisë sonë dhe integrimin e saj në mekanizmat ndërkombëtar. Ah sikur të ishte gjallë Komandanti Legjendar Adem Jashari, të të shihte duke udhëhequr ushtrinë e shtetit tonë, për të cilin luftoj deri në rënien heroike të tij, bashkë me familjen dhe ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Urime Komandant Bashkim Jashari”, ka shkruar Jashari.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë