Loading…

Bekë Berisha e quan Albin Kurtin pro-rus: Po manipulon disa djem e çika të reja

  • 27/03/2020 | 09:12

Bekë Berisha e quan Albin Kurtin pro-rus: Po manipulon disa djem e çika të reja

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha dhe ai i VV-së Mefail Bajqinovci, në një debat direkt në RTK janë përplasur me njëri tjetrin.

Derisa Bajqinovci i ka thënë Berishës se Qeveritë e kaluara kanë qenë hajdut dhe se e kanë zhvatur shtetin edhe ky i është kundërpërgjigjur.

Ndërkohë ai është përgjigjur se nëse Albin Kurti është i korruptuar politik. Sipas Berishës Kurti është pro rus dhe dëshiron të vendosë diktaturë në Kosovë. Ai ka shkuar edhe më tutje duke thënë se Kurti manipulon djem e çika të reja.

“Albin Kurti oshtë pro rus, nuk guxon me marrë vendime, don me ba diktaturë në Kosovë e manipulon djem e çika të reja”, është shprehur Berisha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë