Loading…

BE’ja nuk e sheh si ide të mirë mbajtjen e parakohshme të zgjedhjeve

  • 06/04/2017 | 08:05

BE’ja nuk e sheh si ide të mirë mbajtjen e parakohshme të zgjedhjeve

Edhe diplomatët e BE-së para disa ditësh ishin pothuajse të sigurt se në Kosovë, menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale në Serbi, do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme, dhe atë para kësaj vere.


Përshtypjet e tilla, siç i kanë thënë “Kohës Ditore” disa diplomatë në Bruksel, me të cilët kemi biseduar, ishin krijuar për shkak të insistimit të presidentit Thaçi dhe PDK-së që të krijohet Ushtria e Kosovës, gjuha kritike e tyre ndaj BE-së për shkak të dështimeve të liberalizimit të vizave, ndryshimi i shpejtë i gjuhës që partnerët PDK dhe LDK përdorin për njëri-tjetrin, si dhe aktivitetet e shefit formal të PDK-së, Kadri Veseli, i cili, edhe pse në cilësinë e kryetarit të Kuvendit, dukshëm vepron sikur tashmë është në fushatë zgjedhore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë