Loading…

Bëj foto gjyshes së vdekur që të të japim leje, skandali i administratës shqiptare

  • 09/06/2017 | 16:36

Bëj foto gjyshes së vdekur që të të japim leje, skandali i administratës shqiptare

Një rast i padëgjuar më parë ka ndodhur në një institucion shtetëror. Një vajzë e punësuar aty, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, ka kërkuar leje tek eprorët e saj për shkak se gjyshja e saj kishte ndërruar jetë.


Ajo kishte kërkuar të paktën një ditë leje që ta përcillte të ndjerën në banesën e fundit. Por, jo vetëm që eprorët nuk i dhanë një ditë, por 3 orë, ata i bënë asaj një kërkesë absurde.

”Duhet të fotografosh gjyshen e vdekur në arkivol që ta besojmë”, qe kërkesa e orientuar nga drejtuesi që kishte folur me specialistët e ministrisë që tashmë ka marrë në drejtim Partia Demokratike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë