Loading…

Bëhuni gati, këto janë temperaturat për nesër

  • 07/03/2019 | 22:27

Bëhuni gati, këto janë temperaturat për nesër

Insituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër në vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë, temperaturat do të arrijnë deri në 19 gradë Celsius, transmeton Gazeta Metro.


“Vendi ynë do vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferikë. Në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot i qetë dhe stabil. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius”, njofton Instituti.

Sipas IHMK-së, do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë