Loading…

Bëhet shpërndarja e certifikatave të dëshmorëve të kombit

  • 25/05/2017 | 08:19

Bëhet shpërndarja e certifikatave të dëshmorëve të kombit

Sot në Institutin Albanologjik të Prishtinës mbahet takimi me familjarët e dëshmorëve të kombit.


Në këtë takim do të bëhet shpërndarja e certifikatave të dëshmorëve të kombit, të cilët kanë rënë në fushën e nderit për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës para luftës çlirimtare të Kosovës, por që deri më tani kjo kategori e dëshmorëve të kombit nuk janë njohur dëshmorë të kombit, për shkak të neglizhencës së institucioneve të Kosovës.

Në takimin e përbashkët, përveç familjarëve të disa komunave të Republikës së Kosovës, janë të ftuar të marrin pjesë edhe kryetarët apo përfaqësuesit e komunave: Prishtinë, Kastriot, Fushë-Kosovë, Klinë, Shtime, Artanë dhe Istog, si dhe përfaqësues nga SHFD të UÇK-ës, ngase shpërndarja e certifikatave bëhet edhe për dëshmorët e kombit nga këto komuna./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë