Loading…

Befason Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

  • 27/06/2022 | 21:04

Befason Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka thënë të hënën në “Syri TV”, se nuk ka qenë kundër të gjitha marrëveshjeve me Serbinë.


Ai ka folur edhe specifikisht për marrëveshjen e energjinë me Serbinë, ku tha se “është marrëveshje e keqe”.

“Ajo marrëveshje nuk është e mirë dhe ajo që kemi bërë ne është një udhërryfyes i zbatimit që ka afate të caktuara”.

Sipas tij, kompanisë “Elektrosever” i ka dhënë licenca me kushte të caktuara.

Kur u pyet se në të kaluarën një marrëveshje të tillë e ka konsideruar “tradhti”, Kurti tha se “i ka futur duart në baltë”, sepse sipas tij “pushtet e kaluara e lanë pushtetin aty”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë