Loading…

‘Bechtel & Enka’ i jep pamje të bukur lumit Lepenci

  • 30/03/2019 | 10:55

‘Bechtel & Enka’ i jep pamje të bukur lumit Lepenci

Kompania “Bechtel&Enka”, e cila është duke finalizuar projektin e ndërtimit të autostradës “Arbën Xhaferi”,  Prishtinë-Hani i Elezit, ka rregulluar edhe shtratin e lumit Lepenci përgjatë Grykës së Kaçanikut.


Autostrada “Arbën Xhaferi”, e cila pritet të përfundojë brenda këtij viti ka urën prej rreth 7 km, që është më e gjata në Ballkan dhe që ofron mundësi udhëtarëve të shohin bukuritë e Grykës së Kaçanikut dhe lumin Lepenc.

Krahas ndërtimit të autostradës, kompania “Bechtel&Enka” ka rregulluar edhe shtratin e lumit Lepenci, duke i dhënë një pamje të bukur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë