Loading…

BE-ja investon në zhvillimin ekonomik të Kllokotit

  • 16/01/2017 | 13:18

BE-ja investon në zhvillimin ekonomik të Kllokotit

Përmes projektit “Diversifikimi i ekonomisë rurale në komunën e Kllokotit”, BE-ja ka mbështetur zgjerimin e fabrikës për prodhimin e briketave dhe bio-paletave përmes riciklimit të mbjetjeve të drurit dhe mbeturinave agro-pyjore. 


Projekti implementohet nga Thesari Company. Qëllimi i projektit është diversifikimi i aktiviteteve ekonomike bujqësore në zonat rurale të Anamoravës në aktivitete ekonomike jobujqësore me prodhimin e briketave dhe bio-paletave përmes mbetjeve të drurit, aktivitet i cili do të çojë tek të ardhura rurale, vetëpunësim dhe tek reduktimi i pabarazive në mes të zonave urbane dhe rurale, transmeton gazetametro.net.

Për të shënuar përfundimin e suksesshëm të projektit, BE-ja është duke organizuar një vizitë në këtë fabrikë. /gazetametro.net.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë