Loading…

BE do të eksportojë 700 milionë doza vaksinash brenda 6 muajve të parë të 2022

  • 06/01/2022 | 14:36

BE do të eksportojë 700 milionë doza vaksinash brenda 6 muajve të parë të 2022

Bashkimi Evropian planifikon të eksportojë 700 milionë doza të vaksinave kundër Covid deri në mesin e vitit 2022. Këtë e ka bërë të ditur presidentja e Komisionit të BE-së, Ursula von der Leyen, në një videomesazh të transmetuar në rrjetet sociale.


“BE është donatori më i madh i vaksinës për Covid-19. Ne tejkaluam objektivin tonë të shpërndarjes në 2021, me 380 milionë doza të përbashkëta. Dhe ne do të bëjmë më shumë. Ekipi Europe ka premtuar të ndajë 700 milionë doza deri në mesin e 2022. Jemi në rrugën e duhur”, nënvizon presidentja e KE-së.A2.  /kp

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë