Loading…

Bastiset shtëpia e gazetares, fakte shtesë për rrahjen e Selës

  • 10/06/2017 | 10:30

Bastiset shtëpia e gazetares, fakte shtesë për rrahjen e Selës

Policia ka bastisur shtëpinë e gazetares A.D nga ku janë konfiskuar pajisje të cilat do të përdoren si dëshmi për zbardhjen e dhunës brutale ndaj kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela, mbrëmjen e 27 prillit.


“Pas urdhërit nga ana e Gjykatës Themelore Shkupi 1, nga ana e policisë është kryer bastisje në shtëpinë e një personi (gazetar), ku janë gjetur dhe konfiskuar pajisje (fotoaparat, kamerë, USB, komjuter portativ, celular dhe DVD) të cilat si dëshmi do të shërbejnë në procedurat penale”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

MPB bënë të ditur se bastisje janë kryer edhe në shumë persona tjerë ndërkohë me kërkesë të Prokurorisë Publike Themelore të Shkupit janë ftuar në bisedë informative shumë gazetarë të pranishëm në Kuvend mbrëmjen e përgjakshme ku u sulmuan deputetët dhe gazetarët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë