Loading…

Bashkimi Evropian shpreh ngushëllime për viktimat në Tetovë

  • 09/09/2021 | 10:02

Bashkimi Evropian shpreh ngushëllime për viktimat në Tetovë

Bashkimi Evropian ka shprehur ngushëllime pas tragjedisë që ndodhi mbrëmë në Spitalin Modular në Tetovë.

“BE shpreh ngushëllimet më të thella deri tek familjet dhe miqtë e viktimave të këtij zjarri tragjik në spitalin modular në Tetovë ku trajtoheshin personat e prekur nga C OVID-19. Të lënduarve iu dëshirojmë shërim të shpejtë”, thuhet në njoftimin e zëdhënëses së Bashkimit Evropian, Ana Pisonero.

Sipas informacioneve zyrtare, të paktën 14 persona kanë vdekur mbrëmë pas shpërthimit të zjarrit në spitalin e Tetovës ku po trajtoheshin pacientët me virusin korona./ Alsat M

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë