Loading…

Bashkimi Ajdini pas ftesës nga Kosova: Është një ëndërr e bërë realitet

  • 25/05/2021 | 21:06

Bashkimi Ajdini pas ftesës nga Kosova: Është një ëndërr e bërë realitet

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e Kosovës për dy ndeshjet miqësore në qershor.


VFL Osnabruck është skuadra gjermane në të cilën Ajdini luan, e madje ai ka pasur edhe një reagim aty pas ftesës së Kosovës.

“Të ftohesh nga kombëtarja e vendit tim për herën e parë sigurisht që më mbush me krenari. Është një ëndërr e bërë realitet”, ka thënë ai.

Ai ka thënë se deri kur të vijë koha, do të përqëndrohet në ndeshjet që do t’i luajë klubi të enjten dhe të dielën.

Kosova do të luajë ndeshje miqësore më 1 qershor në orën 18:00. kundërshtari është San Marino, më 4 qershor në orar të njëjtë ndaj Maltës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë