Loading…

Bashkëpunim me Prishtinën, por nuk do ta njohim Kosovën

  • 30/05/2017 | 19:42

Bashkëpunim me Prishtinën, por nuk do ta njohim Kosovën

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vucic porositi të martën se gjatë kohës së mandatit të tij në postin e shefit të shtetit, Beogradi do të shtojë përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve me Prishtinën, nën ombrellën e BE-së.


Mirëpo Serbia nuk do të pranojë njëanshëm pavarësinë e Kosovës.

Vucic në “Global Markets Forum” të Reuters, një ditë para marrjes së detyrës, tha se shtetet e rajonit duhet të punojnë në përmirësimin, para se gjithash, të ekonomisë në rrugën e tyre drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë