Loading…

“Basha mblodhi provat kundër UÇK” – Dëshmia e Milaim Zekës: Më tregoi Thaci, Haradinaj, Veseli

  • 18/11/2020 | 21:34

“Basha mblodhi provat kundër UÇK” – Dëshmia e Milaim Zekës: Më tregoi Thaci, Haradinaj, Veseli

Milaim Zeka, gazetar dhe politikan i njohur në Kosovë ka bërë një akuzë shumë të rëndë në drejtim të kryetarit të partisë demokratike Lulzim Basha, duke thënë se ai është personi që ka mbledhur më shumë prova kundër ushtrisë çlirimtare të Kosovës.

Zeka thotë se këtë gjë e kanë pranuar edhe vetë Thaci, Haradinaj, Veseli dhe drejtues të tjerë të UCK

I ftuar në emisionin Top Talk gazetari dhe politikani Milaim Zeka i cili bëri një akuzë shumë të rëndë për kryetarin e partisë demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha. Zeka tha se liderët e UCK kanë treguar se personi që mblodhi më shumë prova kundër UCK ishte Lulzim Basha.

Zeka thotë se dëshmia e dhënë nga Bellanica për masakrën e Krushës dhe kasetën që ai i ka dhënë Bashës, është plotësisht e vërtetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë