Loading…

Basha i ashpër ndaj Ramës: Dëgjoje zërin e qytetarëve

  • 19/06/2017 | 21:08

Basha i ashpër ndaj Ramës: Dëgjoje zërin e qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vazhduar takimet elektorale, ku sot në Berat ku dhe ka premtuar ekonomi të fortë dhe të nesërme të sigurt.


Në fjalën e tij, Basha u shpreh se rilindasit gjetën të bëjnë humor të zi me shqiptarët, sepse numri i të vetëvrarëve është rritur me 50%, pasi u rrit numri të papunësisë, u varfëruan më shumë dhe shqiptarët u detyruan të braktisën Shqipërinë.

“Dëgjoje mirë, Edi Rama, zërin e qytetarëve të Beratit  që më 25 qershor do ta hedhin në Osum me gjithë tepsinë. Kush e varfëroi Shqipërinë këto katër vite, kush e rriti çmimin e naftës dhe bënte pazare këto katër vite?! Dihet, Edi Rama dhe qeveria e tij. Sepse për katër vit Edi Rama nuk u morë më hallet e qytetarëve dhe sot vazhdon me të njejtat premtime si katër vite më pare, sepse nuk mendon për asnjë gjë tjetër, por vetëm për timonin, pushtetin e tij”, tha Basha.

Ai shtois e plani i tij është zgjidhja e një ekonomie të fortë dhe të sigurt, me taksa të ulta, me ulje të TVSH-së, ulje të çmimit të naftës dhe punësim për qytetarët.

Basha theksoi se Shqipëria është vendi me të ardhura më të ulta në Ballkan dhe çmimin më të lartë të naftës në Evropë.

Në fund Basha tha se Edi Rama refuzon debatin televiziv, sepse ai bazohet te gënjeshtrat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë