Loading…

Basha e mbyll protestën duke kënduar himnin e flamurit (Video)

  • 24/04/2017 | 12:30

Basha e mbyll protestën duke kënduar himnin e flamurit (Video)

Një orë pasi qëndroi bashkë me protestuesit, ulur këmbëkryq në rrethrrotullimin tek dogana, kreu i opozitës, Lulzim Basha iu drejtua mbështetësve me një mesazh.


Basha përsëriti kërkesat e opozitës për qeverinë teknike, dekriminalizimin, votimin elektronik dhe më pas votimin e vetingut për reformën në drejtësi, sipas marrëveshjes së 22 korrikut.

Basha ftoi qytetarët të largohen pa iu përgjigjur provokimeve, ndërsa bashkë me protestuesit kënduan himnin e flamurit.

Video më poshtë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë