Loading…

Bardhyl Meta: Veç LDK’ja s’ka të akuzuar në listë

  • 28/05/2017 | 23:56

Bardhyl Meta: Veç LDK’ja s’ka të akuzuar në listë

Bardhyl Meta nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se e vetmja listë pa asnjë të akuzuar është ajo e LDK-së, AKR-së dhe Alternativa.


“Unë s’jam meritor, e as fajtor, por kjo është e vërteta”, tha Meta në lidhje me listën.

Ndërkaq, në lidhje me kreun e AKR-së Behgjet Pacolli, ai rikujtoj se ai u hetua nga Karla Del Ponte bashkë me 10 prokurorë duke ia bllokuar për tre muaj rresht të gjitha llogaritë bankare, por doli i pastër.

Këtë e tha Meta, pasi Halil Matoshi nga AAK tha se Meta bashkë me partnerë një kohë e kanë quajtur Pacollin njeri të fushave të Afganistat, e sot janë në listë me të.

“I hyri Karla Del Ponte bashkë me 10 prokurorë për ta hetuar, tre muaj ia bllokuan llogaritë bankare, por në fund doli një biznesmen i pastër”, shkruan Klan Kosova.

“Nuk ka asnjë kumtesë për LDK-në e cila akuzon Pacollin si njeri i Kremlinit, se ajo nuk është gjuhë e Lidhjes Demokratike të Kosovës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë