Loading…

Barcelona vendos përfundimisht për Ousmane Dembelen

  • 27/09/2020 | 13:06

Barcelona vendos përfundimisht për Ousmane Dembelen

Ardhja e Ronald Koeman në kry të shtabit teknik te FC Barcelona, duket se ka ndikuar për mirë edhe te Ousmane Dembele, i cili tash nuk pritet të largohet, transmeton Gazeta Metro.


Sulmuesi i krahut u transferua në ‘Camp Nou’ në verën e vitit 2017, por shkaku i lëndimeve të shumta nuk arriti që të dëshmohet asnjëherë.

Për të vazhdimisht raportohej se interesim kanë shprehur klubet si Liverpool, Paris Saint-Germain, Arsenal e Manchester United, por tani raportohet se ai do mbetet te Barcelona.

Trajneri i ri, Ronald Koeman, beson në aftësitë e 23 vjeçarit dhe synon ta këtë lojtarin në një prej kryesorëve për sezonin e ri që sapo ka filluar.

Ndryshe, Ousmane Dembele ka kontratë të vlefshme me Barcelonën deri në verën e vitit 2022. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë