Loading…

Banori i Mamushës hedh trangujt në mbeturina, nuk ka llogari t’i shes me çmimin e sotëm (Video)

  • 10/07/2017 | 12:36

Banori i Mamushës hedh trangujt në mbeturina, nuk ka llogari t’i shes me çmimin e sotëm (Video)

Mbi 80 për qind e banorëve të Mamushës merren me prodhimin dhe kultivimin e perimeve. Ata janë të njohur si prodhuesit më të mëdhenj të domateve e trangujve në serra të mbyllura najloni, shkruan gazetametro.net.


Mirëpo në situatën që është sot, çmimet në treg të trangujve janë shumë të lira dhe këta bujq nuk kanë llogari të shesin ata.

Një video e cila është shpërndarë në rrjetet sociale shfaq pamjet e një personi i cili me kamion i hedh trangujt tek mbeturinat, me arsyetimin se nuk kanë fitim asgjë nga ta.

Për më shumë shikoni pamjet në videon më poshtë:/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë