Loading…

Banorët e frikësuar: Ushtarët serbë patrollojnë pranë shtëpive të tyre në Kamenicë

  • 20/03/2020 | 19:18

Banorët e frikësuar: Ushtarët serbë patrollojnë pranë shtëpive të tyre në Kamenicë

Banorët e fshatit Karaçevë të Kamenicës janë shfaqur të frikësuar sot, kjo pasi që xhandarmëria e Serbisë ka patrolluar pranë shtëpive të tyre, shkruan Gazeta Metro.


Xhandarmëria serbe është futur sot në fshatin Karaçevë të Kamenicës ku edhe ka kontrolluar një persona para shtëpisë së tij.

Ushtar serbë të armatosur kanë provokuar banorët e fshatit edhe në pjesën tjetër, ku ky fshat është në vijën kufitare me Serbinë dhe i takon Kosovës.

Banorët e Karaçevës janë shfaqur të frikësuar pasi që serbët kanë patrolluar pranë shtëpive të tyre.

Metro ka publikuar disa artikuj me video, ku shihet se si hyn e dalin xhandarmëria e Serbisë në këtë pjesë të Kosovës. /gazetametro.net

https://gazetametro.net/skandaloze-xhandarmeria-e-serbise-futet-ne-territorin-e-kosoves-kontrollon-kosovarin/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë